Sääntömääräisen syyskokouksen päätöksiä

25.11.2021

Yhdistyksen sääntömääräinen syyskokous pidettiin Valkealan kirjaston kokoustilassa 16.11.2021. Paikan päällä oli kuusi yhdistyksen jäsentä ja etäyhteyden välityksellä osallistui kolme henkilöä. Kokous hyväksyi vuoden 2022 toimintasuunnitelman ja talousarvion yhdistyksen hallituksen tekemän esityksen mukaisesti. Myös jäsenmaksut päätettiin säilyttää ennallaan.

KyLY:n hallituksen puheenjohtajaksi valittiin Antto Mäkinen. Hallituksen jäseniksi valittiin Jukka Kivilompolo, Juha Ojala, Joni Räsänen ja Elissa Soikkeli sekä uutena Eetu Paljakka. Toiminnantarkastajaksi valittiin Sakari Tanttari ja varatoiminnantarkastajaksi Jari Markkula.

BirdLife Suomen edustajistoon kaudelle 2022-2023 valittiin Antto Mäkinen, Juha Ojala, Joni Räsänen ja Elissa Soikkeli.

Sääntömuutosehdotus hyväksyttiin kokouksessa läpikäydyillä lisäyksillä ja tarkennuksilla. Sääntömuutokset käsitellään toisen kerran kevään 2022 sääntömääräisessä kevätkokouksessa. Muutokset astuvat voimaan, mikäli kevätkokous hyväksyy esityksen yhdistyksen uusista säännöistä.